Луківська громада
Турійський район, Волинська область

Чи можна отримати аліменти 19-річному хлопцю за минулий період?

Чи можна отримати аліменти 19-річному хлопцю за минулий період?

 

Продовжуємо знайомити з роботою сімейного радника,- сказав очільник Львівської юстиції Тарас Грень. Цього разу, до Надії Філінської- Іваньо звернувся хлопець з такою проблемою:

«Доброго вечора, потрібна ваша консультація. Суть проблеми така:  мій батько давно у розлучені з мамою ( більше 10 років) і за цей час він практично не підтримував мене ні матеріально, ні морально, весь час я жив з мамою, хочу дізнатися чи можливо добитися від нього виплати аліментів за минулі роки (мені вже 19 років) ?»

Статтею 191 Сімейного кодексу України передбачено,що аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати.

ПАМ`ЯТКА: АЛІМЕНТИ ЗА МИНУЛИЙ ПЕРІОД МОЖУТЬ БУТИ ПРИСУДЖЕНІ ЗА НАЯВНОСТІ ДОКАЗІВ ПРО ВЖИТТЯ ЗАХОДІВ ЩОДО ОДЕРЖАННЯ АЛІМЕНТІВ З ВІДПОВІДАЧА.

У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років.

 

ВАЖЛИВО! Згідно пункту 4 Розділу XVI Інструкції з організації примусового виконання рішень, стягнення аліментів за виконавчими листами за минулий час проводиться в межах десятирічного строку, що передував пред'явленню виконавчого листа до виконання.

 

Зі слів Тараса Греня, також варто зазначити, що відповідно до частини 5  пункту 4 Розділу XVI Інструкції з організації примусового виконання рішень якщо за виконавчим документом, пред'явленим до виконання, утримання аліментів не проводилося у зв'язку з розшуком боржника, стягнення аліментів має здійснюватись за весь період незалежно від установленого десятирічного строку та досягнення повноліття особою, на утримання якої присуджені аліменти.

 



« повернутися до списку новин