Луківська громада
Турійський район, Волинська область

ЗАБОРОНА НА ТОРГІВЛЮ ПЕРВОЦВІТАМИ

ЗАБОРОНА НА ТОРГІВЛЮ ПЕРВОЦВІТАМи

    https://rada.info/upload/users_files/26516861/8fc271a63e23c34fdf2c76b303b8de3f.jpgЩороку, у весняний період, триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, шафран весняний, цибуля ведмежа (черемша) та інші призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів, наголошують екологи.

    За порушення Порядку придбання чи збуту рослин, занесених до Червоної книги України, передбачена відповідальність за статтею 88-1 КУпАП у вигляді штрафу на суму від ста (1700) до двохсот п’ятнадцяти (3655) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією

об’єктів рослинного світу чи без такої.https://rada.info/upload/users_files/26516861/9e4e2450558017cd9133fe3b3bbb13b7.jpg

  Наголошуємо на тому, що заборонений продаж усіх дикорослих „червонокнижних ” квітів. Вмовляння перед природоохоронцями, правоохоронцями, що нібито вони вирощені у теплиці чи біля хати, не мають значення, бо заборона стосується усіх рослин, занесених до Червоної книги України.

    Якщо Вам захочеться купити букетик, згадайте, що при їх заготівлі масово спустошуються ліси. Знайте, що купуючи ці квіти, Ви підштовхуєте до ще більш масштабного збору в наступні роки. Просимо Вас: відмовтеся від цього маленького задоволення, допоможіть зберегти зникаючі рослини.

    Не купуйте їх! Цим ви заохочуєте збирачів.

    Пам'ятайте, що якщо не буде попиту – не буде пропозиції !« повернутися до списку новин